Jdi na obsah Jdi na menu
 


Deset zabijáků štíhlé postavy

17. 7. 2006

Deset zabijáků štíhlé postavy

1. Slazené cereálie
Všichni víme, že snídaně je nejdůležitější jídlo celého dne, které nastartuje náš metabolismus. Většina cereálií ale obsahuje 30 až 50 procent cukru! Dejte si proto raději třeba ovesnou kaši.

1


2. Krémové omáčky
Máte rádi italskou kuchyni? Nemusíte ji nutně vyškrtnout ze svého jídelníčku, jen se vyvarujte smetanových omáček, můžou obsahovat až pět set kalorií! Tomatová omáčka jich má sotva polovinu.

2


3. Majonéza a dresinky
Pokud si dáte k obědu sendvič nebo salát a přidáte k tomu lžíci majonézy, celé vaše snažení o dietní stravu přijde nazmar. Jednou lžící této dobroty totiž do sebe vpravíte padesát sedm kalorií a dvanáct gramů tuku!

3


4. Obyčejné těstoviny
Mezi nejrychlejší a nejjednodušší jídla rozhodně patří těstoviny. Místo obyčejných světlých, které tělo zpracuje rychle a nemá pak energii, si radši dejte zdravější, celozrnné nebo barevné.

4


5. Instantní nudle
Čínské polévky, které jen zalijete horkou vodou, jsou zrádné! V typických instantních nudlích se totiž skrývá až 154 kalorií a šest gramů tuku. Zajděte si proto raději na čerstvé!

5


6. Mléčná čokoláda
Pokud vám od Velikonoc zbyly ještě nějaké čokoládové pamlsky, rychle se jich zbavte! Pár čtverečků této dobroty obsahuje až 255 kalorií a 14 gramů tuku. Vyměňte ji za její hořkou variantu, nebo ještě lépe za ovoce.

6

7. Hranolky
Asi každá rodina má v mrazáku pytel hranolků. Ale víte, že smaženými hranolky dostanete do těla plno tuku a škodlivých látek? Připravte si raději vařené brambory, které jsou skvělým zdrojem vlákniny.

7


8. Smažené kuře
Obalovaná kuřecí stehýnka nebo křidélka jsou tak dobrá... Ale pozor! Jeden kousek obsahuje 413 kalorií a 29 gramů tuku! Místo toho naložte kuře do nízkotučné marinády a pak ho ugrilujte.

8


9. Kola
Určitě byste najednou nesnědli jedenáct lžiček cukru, ale přesně tohle množství obsahuje jedna plechovka koly! Neperlivá voda je proto jistě lepší alternativa. Její pravidelné popíjení navíc zažene hlad, a protože neobsahuje bublinky, zůstane vaše bříško krásně ploché.

9


10. Mražená pizza
Je to tak snadné. Vyndáte pizzu z mrazáku, zapnete troubu, počkáte pár minut a večeře je hotová. Taková pizza se salámem ale skrývá 1100 kalorií a 50 gramů tuku! Pochutnejte si proto radši na zeleninové pizze, kterou si připravíte sami.

10

 

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář